Advert
Advert
Advert
Neyse’ki son sözü başkan söylüyor..
Ebru Sema Akkurt

Neyse’ki son sözü başkan söylüyor..

Bu içerik 190 kez okundu.

Günümüzde birçok kişi, gerek siyasi anlamda, gerekse bulundukları görev itibarı ile zaman zaman bir yerlere talip olurlar! Bir yerlere talip olmak herkesin en tabii hakkıdır. Fakat ne hikmettir bilinmez, yapabilir miyim, yapamaz mıyım bunu pek fazla düşünen olmaz! İstediği tek şey, mutlaka bir yerlere gelmek! Bir çok kişiye, seni belediye başkanı veya genel müdür olarak görmek istiyoruz, kabul eder misin diye sorsanız? Neden olmasın ki der! Şayet başkanlık veya genel müdürlük olmazsa, daha alt kademelerde bir başka görev de olsa olur mu? Tabi tabi o da olur der! Bir yerlere gelsin de neresi olursa olsun! Anlayış bu olursa, insan maalesef söyleyecek başka bir söz bulamıyor!

OHAL ile ilgili de konuşan Erdoğan, "Durum huzura kavuşuncaya kadar OHAL kalkmayacak" ifadesini kullandı. Erdoğan, teşkilatlarda yıl sonuna kadar ciddi yenileme yapılacağını da açıkladı.AB ile ilişkilere de vurgu yapan Erdoğan, "Avrupa Birliği'nin artık ülkemizin ve  milletimizin onurunu hiçe sayma noktasına gelen iki yüzlü tavrına daha fazla  tahammül etmek zorunda da değiliz" dedi.Belediye başkanlarına mesaj veren Erdoğan, "Şehirlerine ve partimize yük olan değil şehirleri ve partimizi omuzlayan belediye başkanlarımızla yola devam edeceğiz" diye konuştu.

"AK PARTİ'Yİ BELEDİYELERDE ELDE ETTİĞİMİZ BAŞARILARIN ÜZERİNDE KURDUK"

Türkiye’de artık hiçbir şeyin 15 Temmuz öncesi gibi olmayacağı bilinmelidir. Bu ülkeye silah doğrultan onları teşvik edenlere karşı en ufak bir müsamahamız olamaz. Yeni yönetim sistemiyle ilgili maddeleri 2019 Kasım’da yürürlüğe girecek olsa da milletimizin 16 Nisan’daki iradesi çalışmalarımız konusunda bize güç vermiştir. AK Parti olarak artık işimiz daha zor. Artık yüzde 34 ile hatta yüzde 49,5 ile iktidara gelme şansımız kalmadı.Artık çıta yüzde 50+1’dir… Bunun ne kadar zor olduğunu önce cumhurbaşkanlığı seçiminde ardından 16 Nisan referandumunda gördük. 2 ayaklı bir program yürüteceğiz. Bir yandan demokratik kazanımlarımızı daha ileri götürürken diğer yandan ekonomik yatırımlarımızı artıracağız. Bugün de en önemli güç kaynaklarımızdan biri belediyelerimizdir. AK Parti vizyonuna uygun belediye başkanlarına ihtiyacımız var. Şehirlerine ve partimize yük olan değil şehirleri ve partimizi omuzlayan belediye başkanlarımızla yola devam edeceğiz.AK Parti'yi belediyelerde elde ettiğimiz başarıların üzerinde kurduk. Bunu böyle söylersem yeridir. Belediyelerimiz hem mahalinde hizmetleri yürüttüğümüz organlardır hem de sinir uçlarımızdır. En büyük reformları gerçekleştirdiğimiz alanlardan biri de belediyelerdir. Büyükşehir belediyeleri, il özel idareler kanunlarını yenileyerek mahalli yönetimlerin hukuki altyapısını güçlendirdik. Buradaki mesajı iyi anlamak analiz yapmak gerekir alın size kaya…

 

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
Dikkat! Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Maraskenthaber.com'un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
ERKOÇ, ELBİSTAN’DA GÖNÜLLERİ BULUŞTURDU
ERKOÇ, ELBİSTAN’DA GÖNÜLLERİ BULUŞTURDU
MODERN MİMARİYE SAHİP OLACAK
MODERN MİMARİYE SAHİP OLACAK